Nová Louka 2005: Vydařené setkání

Loňský domácí sraz se konal v kempu Nová louka, který leží v blízkosti Týna nad Vltavou. Atraktivní prostředí jižních Čech spolu s bohatým programem, výtečným zázemím a hezkým počasím připravilo stovkám účastníků z celé Evropy zážitek na celý život.
Abychom nebyli nařčeni ze samochvály, spíše než opakování členům GWCCZ tolik známého, si na následující čtyřech stranách můžete přečíst článek z Českých motocyklových novin, s nestranným komentářem, a obrazem si připomenout český sraz. Kéž by se takto vydařilo i jubilejní desáté mezinárodní setkání, které se uskuteční v Praze (kemp Džbán).

Napsali o nás (ČMN č. 26, 1. 7. 2005):

„Zlatá peruť“ mezinárodně v Čechách

Jsou srazy, kde duní do rána muzika, pálí se gumy a pivo teče proudem, a potom srazy, kde je víkendový čas naplněn dlouhými vyjížďkami, večer se diskutuje o zážitcích z mnoha projetých kilometrů nejen po Evropě a vyznává se věrnost jedné značce. V případě Hondy je v popředí určitě Gold Wing klub.
Gold Wing Club Czech Republic (GWCCZ) letos slaví 10 let od svého založení a pyšní se také visačkou člena Evropské federace majitelů Gold Wingů (GWEF). Mezi základní povinnosti členů GWEF patří účast na mezinárodních srazech této federace a zároveň pořádání vlastního setkání všech GW na území členského státu. Český GW klub už 7 let úspěšně organizuje tato setkání na různých místech ČR. Pro letošek byl pro místo konání srazu zvolen kemp Nová Louka u Albrechtic nad Vltavou. Příjemné prostředí zaplnilo od čtvrtka do neděle celkem 308 „zlatých perutí“ se svými majiteli z celé Evropy. Program srazu se nesl v pohodovém tempu, a tak zbyl čas na obdivování těchto našlechtěných strojů. Spousty doplňků a různých kombinací, tříkolky, přívěsné vozíky jsou důkazem, že pro své majitele se stal Gold Wing silnou závislostí a většina z nich tomu přizpůsobí svůj životní styl. Páteční odpoledne bylo vyhrazeno pro první delší vyjížďku s cílem na náměstí v Českých Budějicích. Mezipřistání bylo ovšem taky exkluzivní. Státní zámek v Hluboké nad Vltavou nelze po cestě přehlédnout, a tak početná kolona Gold Wingů zaparkovala přímo před tímto skvostem architektury. Kdo chtěl poznat české dějiny měl možnost absolvovat prohlídku zámku, anebo jenom využít nádherný park k odpočinku. Kolem jdoucím turistům se tak naskytl nevšední pohled na nablýskané stroje seřazené před branou zámku, a někteří z nich snad zapomněli, že přišli navštívit zámek, a obdivně sledovali motorky a mumraj kolem nich. Navečer se seřadila dlouhá kolona k odjezdu a za doprovodu policie ČR, samozřejmě na motocyklech, vyrazila k cíli na českobudějovické náměstí, kde olemovala Gold Wingy přes půlku jeho plochy. Až ve večerních hodinách se z náměstí vydal had impozantně osvícených korábů na zpáteční cestu do kempu. Za chvíli se sedělo u stolů a za příjemné muziky se celoevropsky diskutovalo. Sobotní vyjížďka měla v plánu návštěvu Zvíkova u Orlické přehrady. Vyjíždělo se už před polednem, tak aby se včas stihnul sobotní večerní program. Náplní večerního programu bylo i vyhlášení několika ocenění, jako např. nejstarší účastník srazu anebo účastník s největším počtem kilometrů od místa srazu, což byl zástupce Rakouska, ovšem vážící cestu až z Portugalska. Pohodová atmosféra panovala až do ranních nedělních hodin a během dopoledne se „zlaté perutě“ rozjely zase po Evropě. A kam mají namířeno? Přece na další mezinárodní sraz hájit barvy své země!
Petr Sluka

PhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhotoPhoto